RUS POL TOUR GRUZJA
 
CZARUJĄCA   GRUZJA.


Gruzja kojarzona w Polsce z wodą borżomi, winem i herbacianymi polami Batumi jest krajem, do którego pojechać trzeba. Wycieczka do Gruzji - starożytnej Kolchidy - to możliwość spotkania z zabytkami liczącymi sobie kilkadziesiąt wieków.


DZIEŃ 26.10.2011. WARSZAWA.

Zbiórka uczestników w Warszawie na lotnisku Okęcie godz. 20:30.
Wylot z Warszawy do Tbilisi o godz. 22.30. Przylot 3:50

27.10.2011. TBILISI –  ANANURI –KAZBIEGI - SIGNAGI.
Śniadanie .  Zwiedzanie malowniczej twierdzy ANANURI (XVI w.),leżącej nad rzeką Aragwi.
Wyjazd na Gruzińską Drogę Wojenną – główny szlak przechodzący w poprzek Wielkiego Kaukazu, Przy sprzyjającej pogodzie przejazd przez kurort narciarski Gudauri i Przełęcz Krzyżową (2395 m n.p.m.), do miejscowości Kazbegi, fakultatywnie wjazd na górę do cerkwi Tsminda Sameba (2170m) z pięknym widokiem na Kazbek (Mkinwarcweri 5033 m). Przejazd na nocleg do Signagi – miasta z IV w., także znanego jako miasto zakochanych z uliczkami i balkonami w stylu staro gruzińskim, zwiedzanie twierdzy.
 
28.10.2011. BODBE – DAWID GAREDZA/UDABNO -TBILISI.
Śniadanie w hotelu. Wymeldowanie z hotelu, następnie przejazd do BODBE -BODBIJSKIEGO KLASZTORU z mogiłą świętej Nino – chrzcicielki Gruzji, dalej podróż do prowincji Kachetia, najbardziej znanego gruzińskiego regionu winnego na wschód od Tbilisi. Wyjazd do Cinandali – degustacja wina ( fakultatywnie). Przejazd do Dawid Garedża przez kwitnące stepy. Zwiedzanie kompleksu monastyrów Dawid Garedża, założonych w VI w. przez syryjskiego mnicha Dawida, który osiedlił się w naturalnej jaskini w Górze Garedża. Spacer do Klasztoru Udabno, w którym w XI-XIII wieku założona została szkoła malarska. Wysoki poziom artystyczny fresków w Udabno uczynił z nich ważny składnik światowego dziedzictwa. Freski przedstawiają Dawida Budowniczego w Natlismcemeli, królowę Tamarę i jej syna króla Giorgiego Łaszę w Bertubani, a także portrety Dymitriego I oraz obrazy przedstawiające budowniczych klasztoru w Udabno. Podróż kończy się w Tbilisi, stolicy i największym mieście Gruzji położonym nad rzeką Kurą. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg w Tbilisi.
 
30.10.2011. TBILISI.
Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Mcchety – dawnej stolicy Gruzji, w której Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV w. Samo miasto oraz zabytki architektoniczne są wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zwiedzanie klasztoru Dżvari z VI w. i Katedry Svetitskoveli z XI w. Powrót do Tbilisi  dalej wycieczka po Tbilisi ze zwiedzeniem Starego Miasta, Świątyni Meteka z XII w., Ancishati, Narikala – głównej twierdzy miasta. Zwiedzanie Katedry Sioni z XI w. oraz głównej świątyni Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego . Spacer wąskimi uliczkami miasta wzdłuż sklepów z dywanami i pamiątkami, a także aleją S. Rustaweli, główną ulicą Tbilisi. Nocleg w Tbilisi.

31.10.2011. TBILISI.
Po śniadaniu c.d. zwiedzania miasta. Muzeum Narodowe i  Złoty Skarb w Muzeum Narodowym( muzeum sztuki gruzińskiej) Czas wolny, targ staroci, gorące źródła siarkowe, dla chętnych kąpiel w łaźni (fakultatywnie). Wieczorem pożegnalna kolacja w restauracji regionalnej .

1.11.2011. TBILISI.
Godz. 2:00 - Transfer na lotnisko. Wylot uczestników z Tbilisi do Warszawy o godz. 4:40. Przylot do Warszawy o godz. 6:20. Zakończenie imprezy.


TERMINY WYJAZDU : 26.10. - 1.11.2011

Cena:  1490,-PLN + 450 EUR  .
Cena zawiera:
-przelot samolotem na trasie Warszawa* – Tbilisi –Warszawa.*,
- transfery i przejazdy luksusowym busem podczas zwiedzania  GRUZII;  
-zakwaterowanie: hotele klasy *** pokoje 2-osobowe z łazienkami;  
-wyżywienie: dwa posiłki dziennie – wg programu;
-obsługa przewodnika miejscowego; obsługa organizatora na całej trasie,  
- ubezpieczenie polskie NNW i KL;  opłaty miejscowe;
Opłaty dodatkowe:
-bilety wstępu do zwiedzanych obiektów- 35 EURO, - Zwyczajowych napiwków .